Podaruj nam 1%

Drodzy Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia,
nie jest tajemnicą, że gdy nadchodzi czas rozliczeń podatkowych, kto żyw zwraca się do nas z prośbą o przekazanie 1% podatku. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele potrzebujących organizacji i chorych dzieci w naszym kraju, więc przekazanie komuś darowizny jest trudnym wyborem. Mimo to w imieniu własnym i Zarządu naszego Stowarzyszenia zwracam się do Was z serdeczną prośbą, aby przekazać 1% podatku za 2016 rok na rzecz właśnie naszej organizacji.
No dobrze, ale jak mam to zrobić, ktoś zapyta. Akurat z tym nie ma większego problemu. Jeśli chcesz przekazać swój 1% podatku dla Stowarzyszenia Nasze Łomianki jako organizacji pożytku publicznego, gdy jesteś przedsiębiorcą, wpisz w zeznaniu podatkowym PIT 36 w pozycji 329 numer KRS: 0000061374. Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć obraz w powiększeniu:
Natomiast gdy jesteś pracownikiem, w zeznaniu podatkowym PIT 37 będzie to rubryka (pozycja) 137 i numer KRS: 0000061374. Też kliknij, aby powiększyć obraz formularza podatkowego:
Informacyjnie dodam, że 1% podatku mogą też przekazać ryczałtowcy (PIT 28), rozliczający się podatkiem liniowym (PIT 36L), gracze giełdowi (PIT 38) i sprzedający nieruchomość (PIT 39).

Proszę również zachęcać swoich znajomych i przyjaciół, aby też wsparli nasze Stowarzyszenie 1% z podatku. Jednak aby ta zachęta była skuteczna, sami musimy dać przykład własną wpłatą. Ze wszystkich wpłat rozliczymy się nie tylko przed stosownymi urzędami, lecz przede wszystkim działaniami podejmowanymi przez Stowarzyszenie.

Dziękuję za zrozumienie powyższego apelu o wpłaty.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia,
Jerzy Kostowski
prezes

Jerzy Kostowski Opublikowane przez: