Budujemy hotele dla owadów

W piękne sobotnie popołudnie 11 czerwca 2016 r. grupa entuzjastów ekologii spotkała się na organizowanej przez Stowarzyszenie Nasze Łomianki akcji budowania hoteli dla owadów zapylających. Uczestnicy imprezy – od lat trzech do kilkudziesięciu – piłowali, wiercili i przybijali, tworząc piękne mieszkania m.in. dla pszczół, trzmieli i biedronek.

Kiedy już zmęczyli się pracą, mogli odpocząć w cieniu, popijając pyszny kompot i jedząc ciasta własnej roboty, przygotowane przez organizatorów.

Na zakończenie każdy zabierał wykonany przez siebie domek, aby powiesić go we własnym ogrodzie.

Czarodziejski ogród państwa Łuczkiewiczów  z ul. Zachodniej 41 w Dąbrowie Zachodniej pokazał nam rośliny przyjazne naszym małym zapylaczom. Miło było patrzeć, jaką ucztę miały owady, buszując pośród kwiatostanów roślin.

Dziękujemy firmie Polmo Łomianki S.A. i Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Łomiankach, dzięki którym mogliśmy zakupić materiały do budowy domków, wydrukować zaproszenia i zapewnić gościom poczęstunek.

Osobne podziękowania należą się Andrzejowi Mikołajczykowi, Darkowi Dąbrowskiemu, Jerzemu Kostowskiemu i Lechowi Starostinowi za pomoc i opiekę nad małymi i dużymi stolarzami w trakcie całego pikniku.

Agata Żbikowska

Już teraz zapraszamy na jesienne wspólne budowanie ptasich stołówek, czyli karmników.

Kamila Urbańska

Autorami zdjęć są Tomasz Sienicki i Darek Dąbrowski. To dzięki nim powstał pokaz slajdów.

 

Kamila Urbańska Opublikowane przez: