Oczami uczestniczki… Tańce w kręgu

Pół roku szybko minęło i właśnie zakończyliśmy półroczny cykl wspólnych spotkań z tańcami w kręgu. Oto relacja jednej z uczestniczek spotkań…

„Jest późne niedzielne popołudnie, na sali spotyka się kilka kobiet. Chwytamy się za ręce, tworząc krąg. Zaczynamy od kilku prostych kroków. Śmiejemy się z potknięć, przełamujemy nieśmiałość i zawstydzenie. Przechodzimy stopniowo do coraz trudniejszych tańców. Coraz lepiej nam wychodzi, coraz mniej jest pomyłek, a coraz więcej radości. Jednak dla mnie to nie o to tu chodzi, aby opanować kroki, czy też konkretne tańce. Dla mnie tańce w kręgu mają zupełnie inną wartość, głębszy wymiar.

Taniec w kręgu daje mi relaks. Uwalnia moją głowę od gonitwy myśli. Pozwala mi być tu i teraz. Sprawia, że odpoczywam. Dawniej tańce w kręgu miały za zadanie budowanie wspólnoty i utrzymanie więzi, a przede wszystkim służyły krzewieniu tradycji. Dla mnie  w trakcie tańca pojawia się ta magia spotkania wspaniałych kobiet, które dają sobie wzajemne wsparcie”.

Zadowolona uczestniczka Magda.

Tę magię będziemy kontynuować od września i już teraz zapraszamy na pierwsze otwarte dla wszystkich spotkanie 10 września o godzinie 19.00 w Lemon Tree w Dąbrowie Zachodniej.

Kamila Urbańska i Ewa Karasińska – Gajo

Zdjęcie fot. Bartosz Cygan/ Fototerminal

Kamila Urbańska Opublikowane przez: