Dzień Sąsiada w Burakowie

W sobotę 1 października 2016 zaprzyjaźniony z nami Zarząd Osiedla Buraków  zaprosił mieszkańców Łomianek na Dzień Sąsiada w Burakowie. Impreza odbyła się pod chmurką na działce willi Billerów. Zarząd zabiega o przeznaczenie lokalu w willi na Dom Spotkań Sąsiedzkich i przynajmniej w tym dniu tak nazwał boisko przed budynkiem.

dom-spotkan-sasiedzkich-pod-chmurasasiedzkie-spotkania
sasiadow-spotkaniaspotkania-sasiedzkie

Spotkanie prowadzili główni organizatorzy – Agnieszka Szczurek i Jurek Serżysko.

przy-mikrofonie-agnieszkaprzy-mikrofonie-jurek

To już drugi Dzień Sąsiada w Burakowie. Pierwszy,  świętowany w  roku 2015 był wspierany przez NŁ.  I tym razem  nasze Stowarzyszenie pomagało Zarządowi Osiedla Buraków w organizacji i było widoczne podczas imprezy..

ania-ekspert-nldarek-fotoreporter-nl

Nasz Kolega Andrzej Mikołajczyk przygotował bardzo atrakcyjne, zwłaszcza dla młodzieży – warsztaty budowy karmników. Pomagała Ania Banach, Darek Dąbrowski, Jurek Kostowski. Wielkim powodzeniem cieszył się karmnik – wieszak na słoninkę zaprojektowany przez Andrzeja. Ania opowiedziała o zasadach dokarmiania ptaków.

andrzej-wsrod-dzieciarniania-majstrujemlodzi-pasjonacimlodziez-pod-kierunkiem-ekspertow

Tomek Sienicki  przeprowadził grę terenową i konkurs wiedzy o ptakach. Towarzyszył mu autor pytań, młody ornitolog, Hubert Mateuszczyk. Młodzież jak zwykle garnęła się do wiedzy.

tomek-instruuje-graczyptasia-gra-w-toku

Nasz Prezes Jurek Kostowski wygłosił ze swadą monolog-humoreskę swego autorstwa,  co spotkało się z aplauzem publiczności.

prezes-nl-przemawiamowca-w-swoim-zywiole

Impreza miała oprawę muzyczną w wykonaniu mieszkańców.  Głównym gitarzystą i śpiewakiem był Andrzej Mamaj. Gitara i mikrofon przechodziły jednak z rąk do rąk, a śpiewy były gremialne. Odśpiewano oczywiście hymn Burakowa  pod kierownictwem autora –  Marka Jaroszyńskiego.

brzmi-gitara-brzmi-wokaldoooo-hymnu

Inne atrakcje Dnia Sąsiada to  warsztaty malarskie, giełda zabawek i gry planszowe.

dluuugi-malarski-stolkolorowoz-pasjaartystyczna-wena

co-wybracmamy-tez-lubia-misieplanszowki-maja-powodzenieskupienie-nad-plansza

Nie zabrakło dań z grilla i innych smakołyków przygotowanych przez mieszkanki osiedla.

kielbaski-dochodzasmakolyki-pod-baldachimem-belchimu

Symbolem wspólnoty mieszkańców stał się zasadzony wspólnie na działce willi Billerów świerk syberyjski. Jak na Wrzosów przystało, towarzyszą mu wrzosy.

kopanie-zespolowepamiatka-po-dniu-sasiada

Na pamiątkowym zdjęciu autorstwa Agnieszki Bloch widać mieszkańców Burakowa, a wśród nich członków i sympatyków Stowarzyszenia NŁ.

sasiedzkie-spotkanie-przy-swierku

Impreza pokazała, jak bardzo potrzebny jest Dom Spotkań Sąsiedzkich w Burakowie.

Relację z Dnia Sąsiada można obejrzeć w Internecie także na stronie FB osiedla Buraków.

Zdjęcia z działki Billerów można rozpoznać po wszechobecnej zielonej siatce. Autorami fotoreportażu są  Darek Dąbrowski i Tomek Sienicki, obaj z NŁ.

 

Tomasz Sienicki Opublikowane przez: