Miłośnicy ptaków na szlaku

Zgodnie z zapowiedziami w minioną niedzielę 22.04.2018 r. po południu wyruszyła kolejna, dwunastoosobowa wycieczka ornitologiczna. Wybraliśmy się podglądać ptaki i słuchać ich śpiewu nad Jeziorem Dziekanowskim i nad Wisłą. Pogoda dopisała.

Zdjęcia Tomka Sienickiego pokazują istotne szczegóły naszej wyprawy przyrodniczej.

Silna grupa wycieczkowa

 
Nad Wisły brzegiem

 
Literatura to podstawa

Poniższe dwa zdjęcia pokazują, w jaki sposób udaje się zrobić tak dokładne zdjęcia ptaków. Po pierwsze, trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Po drugie, posługiwać się nim umiejętnie. Inaczej mówiąc, zdjęcia ukazują to, co  widać prze lunetę.

Sprzęcior jak na wojnie

 
Szkiełko nie oko

A oto ptasi efekt zdjęciowy uchwycony przez naszego przewodnika Huberta Mateuszczyka. My mogliśmy zobaczyć te ptaki tylko przez lornetki.

Trznadel

 

Zięba

 

3 świstuny i 1 płaskonos

 

Czapla siwa

 

Kwokacz

 

Rybitwa rzeczna

 

Mewa śmieszka

 

Krzyżówka, samiec

 

Łabędź niemy, prawdopodobnie Wojtek

 

Trzciniak

 

Potrzos

 

Dzięcioł duży, samiec

Od naszego przewodnika Huberta dowiedzieliśmy się, że najmniejszym ptakiem w Polsce jest mysikrólik. Jest tak mały, że nie udało się go wypatrzyć podczas naszej wycieczki.

PS
Ciekawostką naszej wycieczki było to, że wszyscy Uczestnicy przybyli samochodami marki Toyota. Niewątpliwie firma ta powinna docenić propagowanie przez Członków i Sympatyków naszego Stowarzyszenia akurat tej marki samochodów. Chociaż Aneta i Artur przybyli na wycieczkę rowerami, to też mają Toyotę.

Jerzy Kostowski Opublikowane przez: