W kręgu tańczących kobiet

Wczoraj  kolejny raz, korzystając z gościnności klubu Frajda przy Jeziornej, spotkały się mieszkanki Łomianek, aby wspólnie zatańczyć w kobiecym kręgu i świętować karnawał. Było nas 15 osób.

Krąg  kobiet – miejsce, w których jesteśmy razem. Po to, by wspólnie tańczyć, rozmawiać, dzielić się swoją obecnością. A przede wszystkim BYĆ RAZEM.

Tańcząc w kręgu, jesteśmy we wspólnym kroku, jednym rytmie. Razem, choć każda na własny indywidualny sposób.

W krokach tradycyjnych tańców zapisane są doświadczenia przeszłych pokoleń, ich sposób widzenia świata, wiedza i mądrość. Zaczerpnijmy z tego źródła, by mogło ono wzbogacić nasze życie.

Zatańczymy tańce dziewcząt i kobiet dojrzałych. Takie, które łączą nas z ziemią i takie, które rozwijają skrzydła. W których będziemy spoglądać w przeszłość i z nadzieją myśleć o przyszłości. Tańce radosne i refleksyjne.

Nasze tańce pochodzą głównie z europejskiego kręgu kulturowego np. Grecji, Bułgarii, Macedonii, Francji czy Ukrainy, ale pojawią się również tańce żydowskie, armeńskie czy współczesne choreografie.

Mamy nadzieję, że nowa forma wspólnego spędzania wolnego czasu zaproponowana przez Stowarzyszenie na dobre zagości w Łomiankach.

 

Taniec w kręgu.

Jestem przekonana, że będziemy się co miesiąc spotykać, żeby wspólnie tańczyć przez 2 godziny. Następne spotkanie 21-02-2016 o 19.00 w klubie Frajda.

Kamila Urbańska

Kamila Urbańska Opublikowane przez: